Yüzölçümü: 60.767 hektar | Nüfusu: 286.355 | Rakim: 1016 m
 
  KARATAY BELEDİYESİ İKRAM EVİ KADİR GECESİND...
 
 
  BAŞKAN HANÇERLİ ESNAFA KANDİL SİMİDİ İKRAM ...
 
 
  KARATAY DA MAHALLE ŞENLİKLERİ İPTAL EDİLDİ...
 
 
  KARATAY DA PARKE VE BORDÜR KAPLAMA ÇALIŞMAL...
 
SIKÇA SORULAN SORULAR

Belediyemiz Öncülüğünde Yapılan Kooperatiflerle Ilgili Olarak Sıkça Sorulan Sorular;

1-Kooperatifler Ne Zaman Bitecek ?
Kooperatiflerimizin tümü kurulduğu tarihten itibaren 3 yıl içinde etaplar halinde teslimatı başlayacaktır. Teslimat kura usulü belirlenecek olup, kurası çıkan üye tespit edilen kira bedelini ödeyerek evinde otururken kira öder gibi ev sahibi olacaktır. Kooperatifin bitme zamanı inşaat sektörü bilindiği üzere ülkemizde sürekli hareketlidir. Aynı zamanda enflasyonun üzerinde artışlar olmaktadır. Kooperatif herhangi bir kredi kullanmayacağı için üyelerin yatırmış olduğu aidattan başka geliri yoktur. Bu nedenle Genel Kurulda üyelerin belirlemiş olduğu aidatlar kooperatifin bitişini etkileyecek üye aidatları ne kadar çok artarsa kooperatif o oranda erken bitecektir. Dolayısı ile üyelerin kendilerinin belirleyeceği bir aidattan dolayı inşaatın bitim süresi şimdiden belirlenemez. Asıl olan hedef dairelerin bir an önce bitirilerek üyelerin istifadesine sunulmasıdır.

2-Müteahhitlik Karı Var mı ?
Kooperatiflerin hiçbirinde müteahhitlik karı yoktur. Sadece yönetim ve denetim kurulunun alacağı cüzi bir huzur hakkı ile yapılmaktadır. Taşeronlar vasıtası ile Teknik sorumlu Fenni mesul ve şantiye şefi ile birlikte tamamlanmaktadır. Ayrıca Belediye tarafından da denetlenmektedir.

3-Yalıtım;
Belediyenin tüm inşaatlarının ısı yalıtımı yapılmaktadır.

4-Zemin Etüdü;
Belediyemizin öncülük ettiği bütün kooperatiflerde zemin etüdü yapılarak bu çıkan değer üzerinden projeler yapılmıştır. Sağlamlık ve güvenlik 1. dereceden önemlidir.

5-Plan Proje;
Imar planları ve mimari, betonarme, statik sıhhi tesisat, elektrik projeleri Belediyemiz tarafından serbest çalışan mimar ve mühendislere ihale suretiyle yaptırılmaktadır. “TUS” Teknik Uygulama Sorumluluğu da ayrıca ihale edilerek serbest mühendislerce yerine getirilmektedir.

6-Çevre Düzenlemesi;
Çevre düzenlemesi hususunda diğer kooperatiflerde ve sitelerde olduğu gibi Belediyemiz yardımcı olacaktır.

7-Bina Büyüklükleri;
Brüt 100-130-140 m² arası yapılmakta ıslak hacimler tavana kadar fayans, 4 kat yukarı olanlardan asansör ve kalorifer yapılmakta iç sıva alçı sıva yapılmaktadır.

8-Otopark;
Zeminde arsa kullanım minimum tutularak otopark problemi arsa içinde çözülmektedir.

9-Teknik Altyapı;
Okul, elektrik, telefon, tatlı su, alışveriş merkezi, sağlık ocağı, camii, gasil hane, trafo gibi sorunların Belediyemiz takipçisi olmaktadır. 

Iletisim Adres Bilgisi Grafik Belediye Telefon Rehberi
Konya Karatay Belediyesi Akçesme Mh.Garaj Cd.No:5 Karatay/KONYA
Tel :+90 332 350 13 13 Fax: +90 332 350 88 72 Interaktif SMS : +90 532 323 40 30
webmaster@karatay.bel.tr | karatay@karatay.bel.tr |